Biežāk uzdotie jautājumi ::: Medus veikals, Rīga

Biežāk uzdotie jautājumi


Kas ir monoflorais medus?
Monoflors medus ir tāds medus,kad bites savākušas vairāk nekā 60-70% nektāra no vienas augu sugas.Piemēram, viršu,liepziedu,griķu, vīgriežu medus.

Kas nosaka medus kristalizācijas ātrumu?
To nosaka glikozes un fruktozes attiecības: jo vairāk glikozes, jo straujāk veidojas kristāli. Piemēram, rapša medū ir galvenokārt glikoze - tas kristalizējas ļoti ātri, bet balto akāciju medus, kura sastāvā ir tikai fruktoze, nekristalizējas nemaz.

Kāpēc ieteicams šūnu medus?
To ieteicams lietot tiem, kam sāp kakls, ir aizsmakums, jo vasks satur dezinficējošas vielas. Ar šūnu medu uzņemam arī propolisu - ar ko bites izklāj medus šūnas - un tas arī ir ļoti veselīgi.

Kāpēc griķu medum savāds aromāts?
Griķu medus ir visbagātākais ar dzelzi, tāpēc rada šo aromātu. Tas noder anēmijas un neirožu ārstēšanā.

Kādā temperatūrā drīkst izkausēt sakristalizējušos medu?
To drīkst darīt, sildot trauku ar medu siltā ūdenī, kura temperatūra ir +38...+40C. Augstākā temperatūrā iet bojā fermenti, vitamīni, pārmainās olbaltumvielas un medus zaudē savas dziednieciskās un garšas īpašības.

Kas ir bišu maize?
Bišu maize ir tie paši ziedputekšņi, ko bites iekonservē savam uzturam. Putekšņus šūnās bites sablietē ļoti blīvi. Tajos ir 25% medus. Putekšņu masa satur dabisko cukuru, tāpēc fermentu ietekmē norit pienskābā rūgšana un veidojas jauns produkts - tā dēvētā bišu maize. Atšķirībā no ziedputekšņiem, cilvēka organisms bišu maizi uzņem vieglāk. Tajā ir ap 25 mikro - un makroelementi, vitamīni, hormoni, samērā daudz kālija, magnija, dzelzs, joda.

Vai medu var lietot brūču ārstēšanā?
Medu var lietot ārēji brūču, apdeguma, dažādu čūlu ārstēšanā.
Uz vieglas pakāpes apdeguma laikus uzsmērēts medus pasargās no čūlu veidošanās. Ja ir trofiskā čūla, to droši var smērēt uz rētām, pa nakti uzlikt apsējus.

Cik daudz drīkst ēst medu?
Ieteicamā diennakts deva pieaugušajiem 100-150g, bērniem 30-50g



Mājas lapu izstrāde - Styleweb.lv